Our products worldwide
Austria, Azerbaijan, Belarus, Belgium, Bulgaria, Canada, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Hungary, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Moldova, Netherlands, Norway, Portugal, Romania, Slovakia, Spain, Sweden, Ukraine, United Kingdom, USA
o_firmie
50at

Działalność

Firma produkcyjna KLIMOR to wiodący dostawca standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych, dedykowanych na rynek lądowy i morski. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1967 roku w Gdyni, a od 2010 roku z sukcesem realizuje działalność biznesową w strukturach Grupy Klima-Therm, którą tworzy kilka powiązanych kapitałowo podmiotów. Poza Europą, Klimor prowadzi aktywną sprzedaż urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem spółki Klimor USA Inc.

Klimor to 3 nowoczesne fabryki

Klimor to polska marka zakorzeniona w wieloletniej tradycji dostarczania najwyższej klasy rozwiązań w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji. Prekursor pierwszej centrali wentylacyjnej wyprodukowanej w Polsce – dziś jedna z największych firm operujących na rynku systemów HVACR.

Klimor_O_firmie (48 of 55)

Rozwiązania

Z myślą o satysfakcji Klienta, będącej efektem elastycznego podejścia do jego indywidualnych potrzeb oraz najwyższego poziomu obsługi zamówień, Klimor, jako producent urządzeń wentylacyjnych, na każdym etapie doboru optymalnego rozwiązania – wspomaganym nowoczesnym i intuicyjnym w obsłudze programem Klimor Air Designer (KAD) – dba o każdy szczegół zamówienia, który jest istotny z punktu widzenia przyjętych założeń i oczekiwań Klienta, przy wykorzystaniu najlepszych praktyk sztuki inżynierskiej.

o-firmie-oferta

Oferta

Bogata oferta urządzeń marki Klimor oraz możliwość ich dowolnej konfiguracji pozwala na maksymalne dopasowanie do najbardziej rygorystycznych wymogów projektowych, pożądanej jakości i funkcjonalności, jak również budżetu inwestycyjnego. Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne marki Klimor dedykowane są do wszystkich rodzajów pomieszczeń – zarówno dla małych obiektów, jak i budynków wielkoprzestrzennych, biurowych, hotelowych i przemysłowych.

 

Klimor oferuje urządzenia w kilkudziesięciu wielkościach, kilku wykonanych, o różnym typie posadowienia, - kilku wykonaniach o różnym typie posadowienia, zróżnicowanej konstrukcji oraz szerokim wachlarzu wyposażenia w postaci bloków funkcjonalnych. Jako producent central wentylacyjnych zmierza ponadto do doskonałości w obszarze oferowanych urządzeń i innowacyjnych technologii, które od lat wyznaczają branżowe standardy.

Zakres produkcji Klimor:

  • centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne
  • kompaktowe centrale rekuperacyjne
  • aparaty grzewczo-chłodzące
  • szafy klimatyzacyjne
  • moduły recyrkulacyjne
  • stropy laminarne
  • wymienniki obrotowe, krzyżowe
  • nawiewniki z filtrami absolutnymi
EVO-S_pozostale_(3)
Klimor_O_firmie (42 of 55)

Atuty

Produkty Klimor wytwarzane są na terenie własnych nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce w województwie pomorskim.  Trzy fabryki: w Gdyni, Pszczółkach i w Skowarczu obejmują kilka hal wyposażonych w nowoczesne linie produkcyjne z profesjonalnym zapleczem logistycznym, łącznie z magazynami wysokiego składowania. Za proces wdrażania kolejnych innowacji, również w zakresie technologii materiałowej oraz doskonalenia istniejących produktów, odpowiada dział badań i rozwoju Klimor, na który składa się zespół doświadczonych inżynierów.

shutterstock_682694722

Misja

„We Care About Air". Nasze motto wywodzi się z pasji i zrozumienia ludzkich potrzeb. W centrum naszego zainteresowania stoi troska o jakość i komfort powietrza – w biurze, w domu oraz we wszystkich pomieszczeniach, w których pracuje i przebywa człowiek. Czujemy się odpowiedziani za człowieka i środowisko naturalne. W równym stopniu, co o powietrze, dbamy o bliższe i dalsze otoczenie naszego biznesu. Podążając za ideą zrównoważonego rozwoju, wyznaczyliśmy sobie priorytety oparte na proekologicznym podejściu do działalności, partnerstwie z Klientem oraz dbałości o zasoby ludzkie, a co za tym idzie- dostarczamy nowoczesne urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne spełniające najwyższe standardy jakościowe odpowiadające indywidualnym potrzebom Klienta.